Často kladené otázky (platné pro rezervace mimo Českou Republiku)

Ubytování - vyhledávání

Jak najdu nejvhodnější ubytování pro můj pobyt?
O: Máte dvě možnosti:
  1. Pokud si přejete vyhledávat ubytování pouze podle dat Vašeho pobytu, doporučujeme použít rychlé vyhledávání na hlavní stránce. Pokud si přejete vyhledávat podle dalších kritérií jako je cena, standard atp., použijte raději podrobné vyhledávání
  2. Vhodné ubytování si můžete dohledat také podle mapy umístěné na hlavní stránce našeho webu. Zobrazují se tam všechny námi nabízené hotely včetně hlavních turistických atrakcí. Toto je velmi užitečný způsob, pokud svoji destinaci ještě tak dobře neznáte a přejete si zůstat v centru města v blízkosti všech zajímavostí.
O: Jak najdu hotely, které mají volné kapacity v době mého pobytu?

Můžete využít buď rychlé vyhledávání nebo podrobné vyhledávání na hlavní stránce, kde zakliknete položku Pouze neobsazené. Veškeré hotely, které se zobrazí jako volné jsou k dispozici a můžete přejít k provedení rezervace.


O: Zajišťujete své služby také v jiných destinacích?

Ano, nabízíme služby v cestovním ruchu i v dalších destinacích v Evropě, Asii, Austrálii, Africe, Severní Americe a Jižní Americe. Všechny naše webové stránky rozpoznáte velice snadno, protože všechny mají stejný formát - např.: www.a-praha.com, www.a-cesky-krumlov.com, www.a-spain.eu atd..

 

Ubytování - typy pokojů / Zařízení / Služby

O: Jak poznám jaké zařízení a služby hotel nabízí?

Podívejte se, prosím, na malé modré ikony, které jsou umístěny asi v polovině každé stránky ubytovacího zařízení.


O: Je možné si objednat přistýlku/dětskou postýlku (popř. další doplňkové služby jako parkování, speciální typ pokojů atd) a budu za toto platit?

Toto záleží na každém hotelu. Prosím podívejte se do sekce Platební a storno podmínky u daného hotelu a zjistíte, zda-li hotel přistýlky a dětské postýlky (a další služby) nabízí, kolik se jich dá umístit do pokojů a kolik stojí. Vždy je jistější objednat si raději pokoj s pevnými postelemi než se spoléhat na přistýlku, tj. objednat si pro 3 osoby trojlůžkový pokoj raději než dvojlůžkový s přistýlkou. Pokud si budete přesto přát přistýlku zarezervovat, uveďte tuto informaci do objednávkového formuláře do sekce Další (poznámku prosím uvádějte v jednom ze světových jazyků, aby Vám hotel rozuměl). Hotel udělá maximum, aby Vám vyšel vstříc a přistýlku, speciální typ pokoje a další doplňkové služby zajistil – po obdržení Potvrzení rezervace od hotelu ještě prosím VŹDY kontaktujte hotel a ověřte, zda-li hotel Váš požadavek obdržel a je schopen ho zajistit. Cena za přistýlku/dětskou postýlku a další doplňkové služby nebude uvedena v celkové ceně, hotel ji k účtu připočte až po příjezdu do hotelu.

Ubytování - Ceny

 
O: Účtujete si nějaký poplatek za nabízené služby?

Ne, Athos Travel si neúčtuje žádné poplatky za své služby. Naše služby jsou zcela bez poplatku a k objednané službě již nepřidáváme žádné doplňující poplatky.


O: Jsou někde na Vašich stránkách ceny uvedeny za osobu a noc?

Ceny jsou vždy za pokoj a noc, jedinou výjimkou jsou velké ubytovny na hostelech, kde se uvádí cena za postel na noc. Jestliže si objednáváte přistýlku, tato extra služba nebude uvedena v konečně ceně a hotel ji připočte k účtu až po příjezdu do hotelu.


O: Jsou všechny poplatky uvedeny v ceně ubytování?

Toto záleží na každém hotelu. Prosím podívejte se do sekce Platební a storno podmínky, kde bude tato informace uvedena.

 

Rezervační proces

O: Jak si mohu zarezervovat hotel?

Rezervace je možná vyplněním objednávky na našich stránkách nebo telefonicky během otvírací doby kanceláře na telefonu 244 003 203. Prosíme, abyste měli po ruce číslo platné kreditní karty neboť všichni naši zahraniční partneři číslo kreditní karty vyžadují jako řanci za ubytování. Jestliže si rezervujete ubytování na naší webové stránce, prosíme, abyste vždy nejdříve na stránce daného hotelu vybrali data Vaší cesty, počet osob a  náš systém Vám ukáže celkovou cenu. Jste-li s touto cenou spokojeni a přejete si pokračovat v objednávce, klikněte jen na modrou ikonu REZERVOVAT, která se nachazí pod ceníkem a dovyplňte zbytek formuláře.


O: Mohu si Vámi poskytované služby objednat telefonicky, e-mailem nebo faxem?

Ano, samozřejmě. V průběhu otevírací doby naší kanceláře nás můžete kontaktovat telefonicky na telefonním čísle +420 277 004 677, faxem na čísle +420 277 004 678, e-mailem. Připravte si prosím údaje o své kreditní kartě neboť všichni naši partneři údaje vyžadují jako garanci. 


O: Jak poznám, že je má objednávka potvrzena?

Po vyplnění a odeslání objednávky dostanete na svou e-mailovou adresu automatickou odpověď s Vaším rezervačním číslem a o tom, že Vaše objednávka byla doručena a bude co nejdříve zpracována naším systémem. Každou rezervaci, kterou odešlete, můžete považovat za již potvrzenou neboť náš systém pro rezervace v zahraničí běží zcela automaticky. Během 30 minut od odeslání objednávky obdržíte také Accommodation confirmation (Potvrzení rezervace). Toto potvrzení Vám zároveň slouží jako tzv. Voucher tj. doklad (poukaz), kterým se budete prokazovat na hotelu při ubytovávání, proto si ho nezapomeňte vytisknout a donést s sebou. Toto potvrzení obsahuje také všechny důležité údaje o Vašem ubytování (data, cena, kontakty atd.) vč. instrukcí. V případě, že jste uvedli do poznámky jakékoliv zvláštní požadavky (např. na nekuřácký pokoj, přistýlky, dětskou postýlku atd), vždy prosím kontaktujte přímo hotel nebo naši agenturu, abychom se ujistili, že Váš požadavek hotel zaregistroval a je schopen ho zajistit.


O: Udělal/a jsem si rezervaci, ale nedostal/a žádné potvrzení. Co bych měl/a dělat?

Před dokončením Vaší rezervaci si, prosím, raději dvakrát překontrolujte, že e-mailová adresa, kterou jste do objednávky vložili je opravdu správná a bez chyby, protože většina důvodů nedoručených potvrzení vyplývá ze špatně zadaných e-mailových adres.  V některých případech se také naše potvrzení může dostat do složky Spam a Viry na Vašem e-mailu, proto si jí raději také překontrolujte. Pokud ji nenajdete ani tam, kontaktujte nás, prosím, telefonicky, faxem nebo e-mailem. Velice rádi Vám pomůžeme a vyřešíme Váš problém. 


O: Jak dlouho trvá zpracování mé objednávky nebo e-mailového dotazu?

Náš systém běží zcela automaticky a během 30 minut od odeslání objednávky obdržíte Accommodation confirmation (Potvrzení rezervace). E-maily se snažíme zpracovávat co nejrychleji a odpověď byste měli obdržet nejpozději do 24 hod.


O: Je možné, že hotel, který si zarezervuji nebude volný?

Náš rezervačí systém běží zcela automaticky a ještě nikdy se nestalo, že by pro klienta nebyl k dispozici pokoj, který si zarezervoval.


O: Jak důležité je rezervační číslo?

Rezervační číslo obdržíte po vyplnění objednávkového formuláře. Toto rezervační číslo je velice důležité pro komunikaci s naší kanceláří i s hotelem.


O: Kolik pokojů si mohu najednou zarezervovat?

Počet pokojů není limitován, můžete si tedy objednat neomezený počet pokojů, které jsou k dispozici. Pokud by Vaše rezervace přesahovala 10 pokojů stejného typu (např. dvojůžkové), kontaktujte nás raději na e-mail – Vaši rezervaci již bude hotel považovat za skupinovou a mohou pro ni platit odlišné platební a storno podmínky.

 

Platba / Garance kreditní kartou

 
O: Proč požadujete údaje o mé kreditní kartě k rezervaci?

Naše společnost, Athos Travel, sehrává roli pouze zprostředkovatele mezi zákazníkem (hostem) a dodavatelem služby (hotelem).  Údaje o Vaší kreditní kartě jsou požadovány našimi obchodními partnery, tedy poskytovately dané služby (hotely) jako garance dané rezervace. Pouze v případě nedojezdu nebo pozdního storna si poskytovatelé vyhrazují právo na natížení storno poplatků na Vaši kreditní kartu.


O: Je bezpečné zasílat údaje o mé kreditní kartě?

Ano, zaslat údaje o kreditní kartě přes naši objednávku je naprosto bezpečné, jelikož používáme zašifrovaný SSL protokol. Toto je poslední a nejbezpečnější technologie, která šifruje veškerá poskytnutá data v objednávce včetně údajů o Vaší kreditní kartě.


O: Jaké typy kreditních karet přijímáte pro garanci objednávek?

Pro tuto informaci se, prosím, podívejte na stránku daného ubytovacího zařízení, kde jsou zobrazeny ikonky jednotlivých kreditních karet, které jsou hotelem akceptovány. 


O: Požadujete nějaké předplatby rezervací?

Ne, obecně není požadována žádná záloha na rezervace pro jednotlivce na krátkodobé ubytování. Existuje velice malé procento výjimek – prosím zkontrolujte tuto informaci v sekci Platební a storno podmínky na stránce daného hotelu, kde bude uvedeno, zda-li hotel bude požadovat jakoukoliv zálohu za ubytování, která by byla stržena z Vaší kreditní karty.

Vezměte však, prosím, na vědomí, že někteří poskytovatelé služeb si vyhrazují právo na předautorizaci určité částky z Vaší kreditní karty a to z důvodu garance Vaší rezervace.


O: Jak platím za objednané ubytování?
Platba za ubytování probíhá Vámi osobně po příjezdu přímo na recepci hotelu.


O: Mohu použít jinou kreditní kartu pro garanci rezervace a jinou pro platbu?

Ano, toto je ve většině případů možné. (Doporučujeme ověřit tuto infomraci přímo s hotelem po obdržení Accommodation confirmation – Potvrzení rezervace). Důležité ovšem je, aby obě kreditní karty byly platné a akceptovány hotelem (Tuto informaci naleznete v sekci Platební a storno podmínky).


O: Mohu si udělat přes Athos Travel bez kreditní karty?
Bohužel, toto není pro rezervace v zahraničí možné.


O: Mohu rezervaci předplatit (např. jako dárek atd.)?

Toto záleží na každém hotelu. Po obdržení Accommodation confirmation (Potvrzení rezervace) prosím kontaktujte daný hotel s žádostí o informaci.


O: Nabízíte speciální slevy např. pro cestovní operátory nebo zaměstnance aerolinií?

Ne, nenabízíme. Vzhledem k naší skvělé spolupráci s našimi obchodními partnery nabízíme nejlepší dostupné ceny pro rezervace přes Internet a sleva je vlastně už zahrnuta v nabízené ceně.

Změna rezervace / Storno

O: Jak stornuji rezervaci?

Pokud se rozhodnete rezervaci stornovat, prosím klikněte na link, který obdržíte ve své Accommodation confirmation (Potvrzení rezervace) a svoji rezervaci na daném linku zrušte.


O: Jak poznám, že je moje rezervace stornována?

Jakmile bude Vaše rezervace stornována, obdržíte automaticky na svůj e-mail vyrozumění, že Vaše rezervace byla řádně stornována. Jestliže od nás neobdržíte žádnou odpověď do 30 minut, kontaktujte nás prosím jiným způsobem (telefonicky, faxem, e-mailem).


O: Jaké máte storno podmínky? Kdy nejpozději mohu změnit rezervaci aniž bych platil/a storno poplatek?

Každý má své vlastní storno podmínky. Proto, prosím, sledujte sekce Platební a Storno podmínky u jednotl. hotelů. Storno podmínky budou také napsány ve Vašem Accommodation confirmation (Potvrzení rezervace). Naše společnost Vám nebude stahovat žádné poplatky - veškeré transakce s tímto spojené si provádí sami poskytovatelé služby.


O: Hotel stáhnul z mé kreditní karty určitou částku ačkoliv byla rezervace zrušena/změněna včas. Jak mi budou tyto peníze uhrazeny zpět?

V tomto případě prosím kontaktujte přímo hotel. Jelikož si veškeré storno poplatky stahují samy hotely, pouze hotel Vám může jakoukoliv částku navrátit.


O: Liší se způsoby platby a storno podmínky u skupinových a dlouhodobých rezervací?

Ano, liší. Nicméně o tomto budete včas informováni a sami se budete moci rozhodnout, zda-li dané podmínky akceptujete a přejete si provést závaznou rezervaci či nikoliv.