Často kladené otázky

 

Ubytování - vyhledávání


Jakou část Prahy doporučujete k pobytu?

O: Praha je v tomto ohledu velice mimořádná v porovnání s ostatními turisticky zajímavými destinacemi kdekoliv na světě. Většina turisticky zajímavých míst (památky, kulturní události, noční život, nákupy atp.) se nachází na poměrně malém území v centru hlavního města. Nejznámější a takto nejzajímavější čtvrti jsou Staré Město, Malá Strana a Nové město pražské - všechny tyto části jsou historické.


Jak najdu nejvhodnější ubytování pro můj pobyt v Praze?

O: Máte dvě možnosti:

 • Pokud si přejete vyhledávat ubytování pouze podle dat Vašeho pobytu, doporučujeme použít rychlé vyhledávání na hlavní stránce. Pokud si přejete vyhledávat podle dalších kritérií jako je cena, standard atp., použijte raději podrobné vyhledávání.
 • Vhodné ubytování si můžete dohledat také podle mapy umístěné na hlavní stránce našeho webu. Zobrazují se tam všechny námi nabízené hotely včetně hlavních turistických atrakcí. Toto je velmi užitečný způsob, pokud Prahu ještě tak dobře neznáte a přejete si zůstat v centru města v blízkosti všech zajímavostí (např. Pražský Hrad, Staroměstské náměstí atp.)
 • O: Jak najdu hotely, které mají volné kapacity v době mého pobytu v Praze?

  Můžete využít buď rychlé vyhledávání nebo podrobné vyhledávání na hlavní stránce. Zobrazovaná obsazená data jsou většinou pouze orientační, jelikož počet volných míst se během dne velmi rychle mění. Proto, bohužel, není možné zaznamenat včas veškeré změny, ačkoliv se snažíme je průběžně aktualizovat. 

   

  O: Zajišťujete své služby také v jiných destinacích než v Praze?

  Ano, nabízíme služby v cestovním ruchu i v dalších městech v České Republice a také v dalších destinacích v Evropě, Asii, Austrálii, Africe, Severní Americe a Jižní Americe. Všechny naše webové stránky rozpoznáte velice snadno, protože všechny mají stejný formát - např.: www.a-praha.com, www.a-cesky-krumlov.com atd..


  Ubytování - typy pokojů / Zařízení / Služby


  O: Co mi řekne hodnocení podle hvězdiček u pražských hotelů / penzionů / apartmánů?

  Hodnocení Zařízení
  * sdílené koupelny (soukromé koupelny na pokojích jen výjimečně), jednoduchý nábytek a vybavení, snídaně je obvykle zahrnuta v ceně
  ** soukromé nebo společné koupelny, jednuduchý, ale hezký nábytek a vybavení, snídaně je obvykle zahrnuta v ceně
  *** většinou soukromé koupelny, ale někdy se mohou objevit i společné, TV, bar nebo restaurace, telefon, snídaně zahrnuta v ceně
  **** soukromé koupelny ve všech pokojích, bar nebo restaurace, non-stop recepce, úklid, směnárna, minibar, TV, telefon, trezor, vysoušeč vlasů
  ***** soukromé koupelny ve všech pokojích, služby na prvotřídní úrovni, zázemí pro sportovní vyžití, úklid, telefon, fax, kabelová TV, výtah, non-stop recepce, Internet, trezor, bar, restaurace, klimatizace

  Toto je, samozřejmě, pouze hrubý popis, abychom Vám alespoň nastínili základní rozdíly mezi jednotlivými standardy ubytovacích zařízení.


  O: Jaké typy pokojů nabízí pražské hotely?

  Hotely a penziony obvykle nabízejí jednolůžkové pokoje, dvoulůžkové pokoje (1 dvoulůžko), tzv. twiny tj. dvoulůžkový pokoj s oddělenými postelemi, trojlůžkové a vícepočetné pokoje a apartmány. Nicméně, ne všechny hotely mají pokoje s oddělenými postelemi. Je vždy lepší předem na tento svůj požadavek upozornit v kolonce "Speciální požadavky a poznámky" v objednávkovém formuláři.

  Apartmány jsou v tomto ohledu podobné, pouze jsou jinak popsané (Studio, Jednoložnicový apartmán atp.).


  O: Jaké jsou časy nástupu na hotel a uvolnění pokoje?

  Každý hotel/penzion si stanovuje tyto časy sám, proto nelze obecně aplikovat na všechny hotely/penziony /apartmány. Tyto časy najdete nahoře na stránce každého ubytovacího zařízení z naší nabídky. 

   

  O: Je recepce v každém hotelu, penzionu a apartmánu?

  1. Hotely: Ve většině hotelů je non-stop recepce. Na stránce hotelu to poznáte dle následující ikony: 24 hour service
  2. Penziony: Obecně je recepce otevřena pouze přes den a zavírá se na noc. Mohou se ale vyskytnout výjimky.
  3. Apartmány: V apartmánových budovách se nenachází žádná recepce. Proto Vás prosíme, abyste nás informovali alespoň o přibližném čase Vašho příjezdu, abychom mohli zase my informovat pronajímatele bytu, kdy Vás očekávat. Pokud si přejete kontaktovat manažera bytu sami, naleznete na něj přímý kontakt v Potvrzení o zařízeném ubytování u jména apartmámu a adresy.

  O: Jak tedy vypadá nástup do apartmánu, když tam není recepce?

  Nástup do apartmánu je o mnoho jednodušší, pokud využijete naši dopravu - náš řidič Vás zaveze přímo do bytu a kontaktuje také pronajímatele bytu, že právě přijíždíte nebo Vás může ubytovat přímo náš řidič.

  Pokud si nepřejete nebo nemůžete využít tuto dopravní službu, sdělte nám, prosím, čas Vašeho příjezdu, abychom ho mohli sdělit pronajímateli bytu.


  O: Jak poznám jaké zařízení a služby hotel/ penzion/ apartmán nabízí?

  Podívejte se, prosím, na malé modré ikony, které jsou umístěny asi v polovině každé stránky ubytovacího zařízení.


  O: Jsou ručníky a povlečení k dispozici v apartménech?

  Je to základní vybavení každého apartmánu z naší nabídky.

   


  Ubytování - Ceny


  O: Účtujete si nějaký poplatek za nabízené služby?


  Athos Travel si neúčtuje žádné poplatky za své služby. Naše služby jsou zcela bez poplatku a k objednané službě již nepřidáváme žádné doplňující poplatky.

   

  O: Co znamená "Garance nejnižší ceny na Internetu"?

  Garantujeme Vám, že za jakoukoliv rezervaci na ubytování udělanou přes webovou stránku společnosti ATHOS TRAVEL, s. r. o., nenajdete na Internetu zveřejněnou levnější cenu, a to za stejný typ pokoje a na stejnou dobu! Pokud v okamžiku odesílání rezervace naleznete na konkurenční webové stránce cenu lepší než cenu u nás, kontaktujte nás prosím ihned. My Vám potvrdíme cenu nižší a k tomu 10% slevu na spřízněné služby (doprava nebo výlet).


  O: Nabízíte také nějaké speciální nabídky?

  Ano. Přestože nabízíme nejlepší možné ceny, jsou možné i další slevy. Pro více informací se, prosím, podívejte do sekce Speciální nabídky umístěné v horní liště na hlavní stránce. Zde najdete kompletní přehled všech speciálních nabídek uplatňovaných v různých obdobích roku.


  O: Jaké jsou orientační ceny ubytování v Praze?

  Hodnocení Mimo/V centru
  Vysoká sezóna Nízká sezóna
  * Mimo 10 - 50 EUR 9 - 40 EUR
    V 13 - 67 EUR 11 - 47 EUR
  ** Mimo 45 - 79 EUR 32 - 72 EUR
    V 59 - 109 EUR 39 - 89 EUR
  *** Mimo 82 - 136 EUR 59 - 103 EUR
    V 89 - 153 EUR 66 - 113 EUR
  **** Mimo 102 - 274 EUR 72 - 139 EUR
    V 109 - 341 EUR 112 - 240 EUR
  ***** Mimo 129 - 308 EUR 113 - 207 EUR
    V 207 - 476 EUR 173 - 341 EUR


  O: Jsou někde na Vašich stránkách ceny uvedeny za osobu a noc?

  Ceny jsou vždy za pokoj a noc, pouze pokud potřebujete přistýlku, je za ní požadován extra příplatek. Jedinou výjimkou jsou velké ubytovny na hostelech.


  O: Co znamená označení např. 2+1 atd. u typu pokoje nebo apartmánu?

  Pro přesnější vysvětlení se, prosím, podívejte na příklad níže. Číslo 2 (v tomto případě) vyjadřuje max. počet osob zahrnutý v ceně pokoje, číslo 1 (v tomto případě) je nejvyšší možný počet přistýlek, které jsou za příplatek.

  Příklad:

  2+1 Dvoulůžkový 3 100 CZK 98 EUR

  Toto je obecná informace a má stejný význam také pro označení 2+4, 6+4 atd.


  O: Platím za přistýlku?

  A: Ano. V případě, že budete přistýlku požadovat, prosím označte ji již v objednávkovém formuláři, abychom ji mohli zajistit. Cena za přistýlku je uvedena v ceníku v sekci Doplňující platby. Pokud budete přistýlku vyžadovat pro dítě, nezapomeňte nás o tomto informovat neboť většina z hotelů nabízí slevy pro děti.


  O: Je snídaně zahrnuta v ceně?

  Snídaně je zahrnuta v ceně ve všech hotelech a penzionech, kde se ve službách vyskytuje tato modrá ikonka: Breakfast incl.. Pokud snídaně není zahrnuta v ceně, ale hotel ji poskytuje, naleznete její cenu v Doplňujících platbách u ceníku hotelu.

  Apartmány obecně snídaně neposkytují, jelikož je v bytech kuchyňka, kde si snídani snadno připravíte sami. Je možné zajít na snídani také do nedaleké kavárny. V centru je jich mnoho a téměř každá nabízí snídaně. Některé z bytů ovšem nabízí nadstandardní službu a snídani Vám za příplatek zařídí v blízké kavárně. Tato služba se opět zobrazuje v Doplňujícím ceníku. 


  O: Jsou ručníky a povlečení v ceně?

  V každém hotelu, penzionu a apartmánu z naší nabídky najdete ručníky i povlečení jejichž poskytnutí a výměna je zahrnuta v ceně. V apartmánech jsou samozřejmě k dispozici i kuchyňské utěrky.


  Doprava


  O: Můžeme si přes Athos Travel rezervovat dopravu do našeho ubytovacího zařízení nebo na jiné místo a kolik tato služba příp. stojí?

  Můžeme pro Vás zajistit dopravu z letiště nebo nádraží do Vašeho hotelu nebo apartmánu v Praze a zpět. Je také možné zajistit pro Vás transfer do jakéhokoliv jiného místa v České republice podle našeho ceníku nebo na vyžádání. Rezervace a další informace týkající se tohoto typu služby poskytujeme zde.


  O: Co bych měl/a udělat, pokud jsem si zarazervoval/a transfer z letiště/nádraží a nevidím řidiče?

  Ze všeho nejdříve si, prosím, zkontrolujte Vaše potvrzení rezervace, zda Vám byl tento typ služby potvrzen a pokud ano, pečlivě si pročtěte pokyny. Pokud činíte přesně tak, jak je stanoveno v Potvrzení a přesto našeho řidiče nemůžete najít, řiďte se, prosím, následujícími pokyny:

  Pro odvoz z letiště - náš řidič Vás bude očekávat 30 minut po plánovaném čase Vašeho příletu (v ...) s cedulí A-PRAGUE. com včetně Vašeho jména a to v příletové hale u východu z terminálu.
  Prosíme, abyste na našeho řidiče počkali v příletové hale a nevycházeli z ní ven. Pokud ve stanoveném čase neuvidíte řidiče, zavolejte přímo do naší kanceláře, abycom Vás mohli informovat o aktuálním stavu věcí. V otvírací době použijte čiíslo +420 277 004 677, mimo ně pak naše pohotovostní číslo +420 721 859 934. Pokud si k tomuto účelu použijete telefonní kartu za 150 Kč, její hodnotu Vám nahradíme. 

  Pro odvoz z vlakového nádraží - náš řidič Vás bude očekávat v čase Vašeho příjezdu (v ...) s cedulí A-PRAGUE.com a Vaším jménem přímo na nástupišti, na které přijede Váš vlak. Neopouštějte nástupiště dokud řidiče neuvidíte. Bylo by pro Vás obtížné najít se později v nádražní hale.
  Prosíme, abyste na našeho řidiče vyčkali na nástupišti a nechodili do nádražní haly. Pokud ve stanoveném čase neuvidíte řidiče, zavolejte přímo do naší kanceláře, abycom Vás mohli informovat o aktuálním stavu věcí. V otvírací době použijte číslo +420 277 004 677, mimo ně pak naše pohotovostní číslo +420 721 859 934. Pokud si k tomuto účelu použijete telefonní kartu za 150 Kč, její hodnotu Vám nahradíme.


  Výlety

   

  O: Jaký je rozdíl mezi Prohlídkami a Pravidelnými výlety?

  Prohlídky jsou vlastně soukromé výlety s průvodcem, který bude k dispozici pouze Vám a může být zajištěn na kteroukoliv denní dobu. Všechny tyto prohlídky jsou pěší a možné ve všech jazycích. Průvodce na Vás může počkat buď ve Vašem hotelu nebo je možné se sejít na jakémkoliv jiném předem smluveném místě v Praze. Trasa prohlídky a její délka může být obměněna vzhledem k Vašim požadavkům.

  Pravidelné výlety kombinují dopravu autobusem s chůzí za stanoveným cílem výletu. Jsou možné pouze v angličtině a němčině. Vyzvednutí z Vašeho ubytovacího zařízení je možné. Výlety jsou možné v daných obdobích a hodinách.


  O: Je možné objednat si pouze průvodce?

  Ano, v tomto případě prosíme, abyste nás kontaktovali a sdělili nám další podrobnosti a Vaše požadavky (data, jazyk, počet osob atd.) abychom Vaši poptávku mohli zpracovat.

  .

  Rezervační proces

   

  O: Jak si mohu rezervovat hotel, penzion, apartmán, dopravu, výlet nebo pronajmout auto?

  Rezervace je možná vyplněním objednávky na našich stránkách nebo telefonicky během otvírací doby kanceláře na telefonu 277 004 677. Prosíme, abyste měli po ruce číslo platné kreditní karty neboť většina našich partnerů číslo kreditní karty vyžaduje jako garanci za ubytování. Jestliže si rezervujete ubytování na naší webové stránce, prosíme, abyste vždy nejdříve na stránce daného hotelu/penzionu/apartmánu vybrali data Vaší cesty, počet osob a  náš systém Vám ukáže celkovou cenu. Jste-li s touto cenou spokojeni a přejete si pokračovat v objednávce, klikněte jen na modrou ikonu REZERVOVAT, která se nachazí pod tímto ceníkem. Tak vyplníte další potřebné údaje k objednávce. 


  O: Mohu si Vámi poskytované služby objednat telefonicky, e-mailem nebo faxem?

  Ano, samozřejmě. V průběhu otevírací doby naší kanceláře nás můžete kontaktovat telefonicky na telefonním čísle +420 277 004 677, faxem na čísle +420 277 004 678, e-mailem zaslaným na adresu info@a-prague.com nebo přes formulář Kontakt. Připravte si prosím údaje o své kreditní kartě neboť většina našich partnerů tyto údaje vyžaduje jako garanci. Neváhejte nás kontaktovat i v případě, že kreditní kartu nevlastníte - pokusíme se Vám vyjít vstříc.

   

  O: Jak poznám, že je má objednávka potvrzena?

  Po vyplnění a odeslání objednávky dostanete na svou e-mailovou adresu automatickou odpověď s Vaším rezervačním číslem a o tom, že Vaše objednávka byla doručena a bude zpracována do 24 hodin. Naši konzultanti objednávku vyřídí a vy od nich můžete dostat jednu z následujících odpovědí:

  a) Potvrzení rezervace - Vaše rezervace je potvrzena závazně. Toto potvrzení Vám zároveň slouží jako tzv. Voucher tj. doklad (poukaz), kterým se budete prokazovat na hotelu při ubytovávání, proto si ho nezapomeňte vytisknout a donést s sebou. Toto potvrzení obsahuje také všechny důležité údaje o Vašem ubytování (data, cena, kontakty atd.) vč. instrukcí. 

  nebo

  b) Předběžné potvrzení - v tomto případě pro Vás ubytování držíme pouze na krátkou dobu předběžně a očekáváme Vaše vyjádření. Předběžné potvrzení se zasílá v případech, kdy hotel může nabídnout jiný pokoj, než jste si objednali, hotel požaduje předplatbu, neposkytli jste nám kompletní údaje o kreditní kartě, abyste tímto rezervaci garantovali atd.

  nebo

  c) E-mail - Pokud Vás kontaktujeme e-mailem, Vaše rezervace není potvrzena a my Vás kontaktujeme, abychom zjistili další podrobnosti, abychom mohli vyhovět jinak Vaší poptávce např. hotel nemá volné požadované kapacity a my Vám proto nabízíme alternativní ubytování.


  O: Udělal/a jsem si rezervaci, ale nedostal/a žádné potvrzení. Co bych měl/a dělat?

  Před dokončením Vaší rezervaci si, prosím, raději dvakrát překontrolujte, že e-mailová adresa, kterou jste do objednávky vložili je opravdu správná a bez chyby, protože většina důvodů nedoručených potvrzení vyplývá ze špatně zadaných e-mailových adres.  V některých případech se také naše potvrzení může dostat do složky Spam a Viry na Vašem e-mailu, proto si jí raději také překontrolujte. Pokud ji nenajdete ani tam, kontaktujte nás, prosím, telefonicky, faxem nebo přes kontaktní formulář na naší webové stránce. Velice rádi Vám pomůžeme a vyřešíme Váš problém. 


  O: Jak dlouho trvá zpracování mé objednávky nebo mailu?

  Naši konzultanti mají 24 hodin na zpracování Vaší objednávky nebo e-mailu. Nicméně, toto je nejdelší možná doba pro naši odpověď. Někdy zpracování rezervace nebo poptávky může trvat třeba jen 5 minut což také závisí na urgentnosti nebo aktuální situaci. Časový úsek čtyřiadvaceti hodin nám umožňuje najít pro Vás pečlivě vhodné ubytování. Tím, že se jedná o individuální přístup našich konzultantek, mohou Vám být nabídnuty alternativy v případě, že požadované ubytovací zařízení již  nebude volné, což se může příležitostně stát, jelikož dostupnost se neustále mění a je těžké ji ovlivnit. Proto můžeme garantovat, že pokud od nás obdržíte Porvrzení rezervace, že Vaše ubytování bude zařízeno podle Vašich preferencí.


  O: Je možné, že hotel, který si zarezervuji nebude volný?

  Příležitostně se může stát, že objednané ubytování není volné. Někdy se počet volných kapacit mění velice rychle a není možné je tak rychle aktualizovat. V tomto případě Vás budeme kontaktovat buď e-mailem, telefonicky nebo zasláním předběžného potvrzení, kde Vám nabídneme alternativní ubytování nejlépe vyhovující Vašim podmínkám. V tomto případě se jedná pouze o předběžnou rezervaci, neuděláme žádnou závaznou rezervaci bez Vašeho souhlasu. Proto jsou kontaktní údaje, které vyplňujete do objednávky nebo kontaktního formuláře tak důležité.


  O: Jak důležité je rezervační číslo?

  Rezervační číslo obdržíte po vyplnění objednávkového formuláře. Toto rezervační číslo je velice důležité pro komunikaci s naší kanceláří. Pokud znáte své rezervační číslo, můžeme snadno a rychle najít Vaši rezervaci nehledě na to, jaký má statut zpracování. Tím jsme schopni Vám i rychle ji pomoci a vyřešit Vaše otázky. Prosíme, abyste také nezapomínali zmínit Vaše rezervační číslo v případě e-mailové korespondence. 


  Platba / Garance kreditní kartou


  O: Proč požadujete údaje o mé kreditní kartě k rezervaci?

  Naše společnost, Athos Travel, sehrává roli pouze zprostředkovatele mezi zákazníkem (hostem) a dodavatelem služby (naším obchodním partnerem). 

  Údaje o Vaší kreditní kartě jsou požadovány především našimi obchodními partnery tedy poskytovately dané služby (hotely, penziony, manažery bytů, řidiči, průvodcy atp.) jako garance dané rezervace. Pouze v případě nedojezdu nebo pozdního storna si poskytovatelé vyhrazují právo na natížení storno poplatků na Vaši kreditní kartu. V takovém případě Vás vždy informujeme.


  O: Je bezpečné zasílat údaje o mé kreditní kartě?

  Ano, zaslat údaje o kreditní kartě přes naši objednávku je naprosto bezpečné, jelikož používáme zašifrovaný SSL protokol. Toto je poslední a nejbezpečnější technologie, která šifruje veškerá poskytnutá data v objednávce včetně údajů o Vaší kreditní kartě. Všechny naše servery jsou také chráněny systémem Firewall proti neoprávněnému přístupu.


  O: Jaké typy kreditních karet přijímáte pro garanci objednávek?

  Pro tuto informaci se, prosím, podívejte na stránku daného ubytovacího zařízení, kde jsou zobrazeny ikonky jednotlivých kreditních karet, které jsou akceptovány, nebo informace, že ubytovací zařízení kreditní karty pro platby nepřijímá. 


  O: Požadujete nějaké předplatby rezervací?

  Ne, obecně není požadována žádná záloha na rezervace pro jednotlivce na krátkodobé ubytování. Jedinou výjimkou je velice malé procento hotelů, které požadují předplatbu celkové částky při závazné rezervaci - tuto informaci naleznete přímo na našich webových stránkách ještě před provedením rezervace.

  Vezměte však, prosím, na vědomí, že někteří poskytovatelé služeb si vyhrazují právo na předautorizaci určité částky (nejčastěji částky za první noc ubytování) z Vaší kreditní karty a to z důvodu garance Vaší rezervace.


  O: Jak platím za objednanou službu - ubytování, transfer, výlet nebo pronájem vozidla?

  Platba za ubytování, dopravu, pronájem vozidla a výlet probíhá Vámi osobně po příjezdu přímo na recepci hotelu, manažerovi bytu, řidiči, společnosti poskytující automobil k pronájmu nebo průvodci, pokud není stanoveno jinak. Někteří poskytovatelé služby akceptují platby kreditními kartami, u některých lze platit pouze v hotovosti - tato informace je vždy uvedena v platebních podmínách na stránce daného hotelu na našem webu.


  O: Mohu použít jinou kreditní kartu pro garanci rezervace a jinou pro platbu?

  Ano, toto je možné, jelikož karta v objednávce slouží pouze pro garanci, nebude použita pro platbu. Důležité ovšem je, aby byla kreditní karta poskytnutá v objednávce platná v datech Vašeho pobytu u nás.


  O: Zahrnuje cena daně a poplatky?

  Všechny zveřejněné ceny  za ubytování a výlety zahrnují DPH. Některé hotely mohou požadovat městský poplatek, který činí 15 CZK za osobu a noc.
  Ceny za pronájem vozidla a transfery jsou DPH. Ta bude tedy připočítána k dané ceně při platbě.


  O: V jaké měně můžeme uskutečnit platbu?

  Většina manažerů apartmánů požaduje platbu v hotovosti v českých korunách, stejně tak i průvodci a řidiči. V některých hotelech, penzionech a v několika apartmánech můžete ovšem platit i Eurem, nicméně, kurz nemusí být vždy výhodný, proto si ho raději vždy předem ověřte. Možnosti o platbách najdete vždy na stránce každého ubytovacího zařízení na našem webu. 

  Je ovšem také možné, že některé hotely mají jako fixní měnu nastavena Eura. To se týká hlavně mezinárodních řetězců hotelů. V těchto případech uvidíte ceny u daného hotelu v Eurech.


  O: Mohu v České republice platit Eurem?

  Většina obchodů a některé restaurace v samém centru Prahy akceptují platbu v Eurech stejně jako v Českých korunách. Nicméně si raději vždy předem ověřte, zda Eurem v daném obchodě/restauraci platit můžete a jaký je kurz, aby jste nebyli nemile překvapeni nebo aby nedošlo k nějakému nedorozumění.


  O: Mohu si udělat přes Athos Travel bez kreditní karty?

  Pokud nemáte kreditní kartu, abyste mohli garantovat Váš příjezd, je možné domluvit se na předplatbě určité částky (nejčastěji částka za první noc) přímo na účet poskytovatele služby. Pokud je toto Váš případ, zaškrtněte, prosím, v objednávkovém formuláři okénko, za kterým následuje tento text:

  Nejsem držitelem žádné kreditní karty, ale přeji si rezervaci garantovat převodem zálohy na bankovní účet.

  Pouze takto je možné objednnávku bez vyplněných údajů o kreditní kartě odeslat a my pro Vás můžeme zarezervovat pokoje alespoň předběžně dokud nebude provedena smluvená předplatba.


  O: Mohu rezervaci předplatit (např. jako dárek atd.)?

  Je možné rezervaci předplatit přímo na účet poskytovatele dané služby anebo předem kreditní kartou v závislosti na možnostech daného ubytovacího zařízení. Prosíme, abyste nás o tomto speciálním požadavku informovali předem. Vezměte také na vědomí, že neneseme odpovědnost za poplatky související s bankovní transakcí.


  O: Nabízíte speciální slevy např. pro cestovní operátory nebo zaměstnance aerolinií?

  Ne, nenabízíme. Vzhledem k naší skvělé spolupráci s našimi obchodními partnery nabízíme nejlepší dostupné ceny pro rezervace přes Internet a sleva je vlastně už zahrnuta v nabízené ceně. Abyste se mohli podívat na veškerá ubytovací zařízení nabízející v tuto chvílu speciální ceny, navště prosím sekci našich stránek: Speciální nabídky.


  Změna rezervace / Storno

  O: Jak stornuji rezervaci?

  Pokud se rozhodnete rezervaci stornovat pošlete nám, prosím, Vaši žádost e-mailem, v urgentních případech telefonujte.


  O: Jak poznám, že je moje rezervace stornována?

  Jakmile bude Vaše rezervace stornována, zašleme Vám Potvrzení o stornu. Jestliže od nás neobdržíte žádnou odpověď do 24 hodin, kontaktujte nás opět jiným způsobem (telefonicky, faxem), protože je možné, že nám Váš e-mail vůbec nedorazil.


  O: Jaké máte storno podmínky? Kdy nejpozději mohu změnit rezervaci aniž bych platil/a storno poplatek?

  Ubytování: Každý hotel/penzion/apartmán má své vlastní storno podmínky. Proto, prosím, sledujte sekce Platební a Storno podmínky u jednotl. hotelů. Storno podmínky budou také napsány ve Vašem Potvrzení. Nebudeme Vám stahovat žádné poplatky - veškeré transakce s tímto spojené si provádí sami poskytovatelé služby.

  Doprava: Rezervace na dopravu v rámci PRahy může být bezplatně stornována/změněna nejméně 2 hodiny (4 hodiny v případě objednávky autobusu) před Vaším příjezdem na letiště nebo nádraží. Pokud nastaly nějaké změny ve Vašich příletových/příjezdových údajích, prosíme, kontaktujte nás v úředních hodinách do kanceláře nebo mimo úřední hodiny na pohotovostním telefonním čísle (+420 - 721 859 934). Pokud byste nás o těchto změnách neinformovali, i kdyby byly způsobeny leteckou nebo dopravní společností, nemohl by Vás náš řidič vyzvednout včas a vedlo by to k požadování stornopoplatku ve výši celkové částky transferu. Transfery mimo Prahu mohou být bezplatně zrušeny nejpozději 24 hodin (48 hodin v případě objednávky autobusu) před plánovaným transferem.

  Výlety: Pokud se rozhodnete zrušit/změnit výlet, který byl již potvrzen, měli byste to udělat nejméně 1 den před stanoveným výletem.


  O: Jak vysoké jsou storno poplatky?

  Ubytování: ve většině případů částka ve výši první noci z ceny ubytování.

  Doprava: 100% z objednané služby

  Výlet: 100% z objednaného výletu


  O: Hotel stáhnul z mé kreditní karty určitou částku ačkoliv byla rezervace zrušena/změněna včas. Jak mi budou tyto peníze uhrazeny zpět?

  V tomto případě prosíme, abyste nás kontaktovali e-mailem na info@athos.cz nebo přes náš kontaktní formulář co nejdříve a my zjistíme příčinu. Pokud také můžete přiložit nějaké dokumenty dokazující, že jste storno/změnu provedli včas (např. Potvrzení o stornu atp.), přiložte je k Vašemu mailu, prosím.


  O: Liší se způsoby platby a storno podmínky u skupinových a dlouhodobých rezervací?

  Ano, liší. Nicméně o tomto budete včas informováni a sami se budete moci rozhodnout, zda-li dané podmínky akceptujete a přejete si provést závaznou rezervaci či nikoliv.